Az elmúlt egy hónapban a Bordány SK futói több különböző versenyen is képviselték községünket. Minden  rendezvényen helyt álltak, pedig a körülmények igen eltérőek voltak.  Április 19-én immár 30. alkalommal rendezték meg Budapesten a Vivicittá- éljen a város, szeresd a várost elnevezésű félmaratont, melyre egyetlen tagunk utazott fel szép fővárosunkba. Sólyáné Sárközi Ágnes több ezer futóval együtt szép időben futotta le a 21,1  km-es távot 2: 14: 27- es időeredménnyel. Április 25-én került megrendezésre falunkban a II. Homokhát félmaraton, amelyen két távra lehetett nevezni, 10,5 illetve 21,1  km-re. Összesen 100 versenyző gyűlt össze, hogy teljesítse a két táv egyikét. A jó hangulatú, napsütésben bővelkedő futáson a következő eredmények születtek: Sólyáné Sárközi Ágnes és Borbély Imre 2: 10: 42, Lázár Róbert 2: 07: 44 alatt ért a célba 21,1 km-en.  Révész István és Révész Bálint 55: 39, Dancs Arnold 48: 13, Dancs Mercédesz 1: 04: 21 alatt teljesítette a 10,5 km- t. Rajtuk kívül több bordányi is részt vett a versenyen, nekik külön gratulálunk. Május 2- án futóink  Gyulára utaztak a VII. Várfürdő félmaratonra. Szakadó esőben rajtoltak, a festői szépségű vár és környéke volt a verseny helyszíne. Mindenki hősiesen végigment a 21,1 km-n, sőt egyéni csúcsok születtek, Sólyáné Sárközi Ágnes 2: 04: 05, Borbély Imre 1: 44: 27, Révész István 1: 44: 26 alatt ért célba. Ezután jól megérdemelt  jutalomként töltöttek el pár órát a várfürdő medencéiben. Végül de nem utolsó sorban negyedik alkalommal rendezték meg Szegeden az éjszakai villamosfutást, ami május 6- án éjfélkor rajtolt a nagyállomás elől. Cél a szegedi pláza parkolójában volt, a 4,7 km- es táv végig a villamossínen vezetett. A késői éjszakai időpont ellenére több mint 300- an voltak.  A nevezésből befolyó összeget mindig valamilyen nemes ügyre fordítják, ezúttal a Reménysugár a Dél- alföldi Haematológiai és Onkológiai Gyermekbetegekért Alapítvány támogatása volt a cél. Bordányból 5- en futottak itt: Sòlyáné Sárközi Ágnes, Borbély Imre, Dancs Arnold, Révész István és Révész Márton.

Gratulálunk az elmúlt hetek versenyeihez és a szép eredményekhez!