Nagy készülődés és várakozás előzte meg a Foliaplast-Bordány SK augusztus 21-ei, első megyei I. osztályú bajnoki mérkőzését. 2013. júniusa után készülődhettek újra első osztályú találkozóra a bordányi és környékbeli szurkolók, akik szép számban, közel háromszázan meg is tekintették a mérkőzést. Átalakult együttesünk szervezetten kezdte a játékot, hiszen az ellenfél egyrészt rutinos első osztályú csapat, másrészt nyáron megerősítették a keretüket a vendégek, amit jól mutat, hogy a Magyar Kupában legyőzték többek közt az Algyőt és csak 11-esekkel bukták el a főtáblára jutást a Tiszasziget ellen. Nem ígérkezet tehát könnyű összecsapásnak a „búcsúi” mérkőzés, ahogy arra számított is Hódi Mihály edző. Az első félóra lezárásaként azonban Gajdacsi fejesével megszereztük a vezetést, ami az addig látottak alapján megérdemelt is volt, hiszen több helyzet adódott a BSK focistái előtt. Ezt követően az első félidőben már nagyobb helyzet nem alakult ki. A második félidőben rendesen küzdöttek a felek, az utolsó húsz percben a vendégek mindent próbáltak megtenni az egyenlítésért, de szerencsére csapatunk védekezése jól működött, szervezett volt a játék. Egy-egy hazai ellentámadásban ráadásul benne is volt a veszély, a legnagyobból majdnem meg is született a második találat, azonban a csereként beálló Belaidi a kapufát találta el. Maradt az 1-0, amit a fiúkat végig biztató, támogató szurkolók nagy tapssal köszöntek meg. Folytatás hétvégén a dobogóra pályázó Makó FC vendégeként, szeptember 4-én, vasárnap 16.00 órától pedig az ősi rivális és nehéz ellenfélnek számító Kiskundorozsmai ESK gárdája érkezik. Várjuk a szurkolókat akkor is! Hajrá Bordány! Hajrá BSK!!!